Historia Klubu

Klub Kobiet Mówiących na Głos powstał w 2016 roku. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 października. Pomysł Klubu narodził się w głowie dr Marzeny Mazur, która zszokowana wynikami przeprowadzonych przez siebie badań nad postrzeganiem występujących publicznie kobiet i mężczyzn postanowiła ośmielić kobiety. Od pomysłu do realizacji droga jednak była daleka i dopiero współpraca 11 wspaniałych kobiet doprowadziła do powstania Klubu.

Po początkowym okresie rozruchu i tworzenia zasad do Klubu zaczęło dołączać coraz więcej nowych członkiń. Część przychodzi regularnie, część wpada co jakiś czas, niektóre przychodzą, by się już więcej nie pojawić. Niektóre Założycielki również postanowiły odpocząć od Klubu, choć kilka przychodzi do dzisiaj. Tak jak w życiu.

O badaniu, które okazało się początkiem Klubu i o samym Klubie można było posłuchać w trakcie konferencji TEDxWSB: